Rynek dóbr konsumpcyjnych

Rynek dóbr konsumpcyjnych

Najogólniej mówiąc rynek dóbr konsumpcyjnych to wyroby gotowe, surowce, materiały lub towary oraz usługi. Podmiotem rynku, czyli uczestnikami wymiany są sprzedający i kupujący, pośrednicy oraz konsumenci zbiorowi i indywidualni. Do tak szeroko pojętej kategorii możemy zaliczyć branżę handlową (tradycyjną oraz elektroniczną), usługi obejmujące czynności niematerialne, jak porady techniczne, reprezentowanie kogoś przed urzędem czy sądem lub materialne, jak wykonawstwo konkretnych przedmiotów.

Wykorzystanie usługi Telekomunikat przez branżę handlową i usługową to gwarantowane zwiększenie lojalności klientów oraz zwiększona sprzedaż.

Przykład wykorzystania

Sprzedaż produktów i usług.

Wiadomości SMS lub MMS zachęcające do kupna produktów lub usług na preferencyjnych warunkach. W treści SMSa mogą być generowane specjalne kody rabatowe.

Obsługa Klienta.

Powiadomienia o wysłanym towarze z podaniem numeru listu przewozowego i kontaktu do kuriera, powiadomienia o wystawieniu faktury. powiadomienia o wykonanej usłudze, i wiele innych w zależności od potrzeb.

Usprawnienie procesu windykacji.

Firmy wystawiające faktury z terminem płatności mogą poprawić płynność finansową poprzez wysyłanie wiadomości SMS, komunikatów głosowych lub FAX (do firm) z przypomnieniami i informacjami, np. o upływającym terminie zapłaty. To doskonały sposób na usprawnienie procesu windykacji i uporanie się ze spóźnialskimi.

Newsletter SMS lub MMS.

Zbuduj własną bazę numerów i wysyłaj bezpośrednio na telefon komórkowy najświeższe informacje.

Życzenia.

Wysyłaj spersonalizowane życzenia okazjonalne